Mapa světa
O společnosti

Zkušený tým odborníků s expertní znalostí fondů

Představení společnosti

Zakladatelé i vrcholový tým společnosti mají za sebou dlouholeté působení v oblasti kolektivního investování, ať již z investičních nebo penzijních společností, tak z nemovitostního segmentu.

Vzhledem k rostoucí poptávce po alternativních investicích ze strany zkušených investorů se zakladatelé společnosti rozhodli vytvořit profesionální platformu pro tyto potřeby a tak na počátku roku 2018 vzniká investiční společnost CODYA. Tým je doplněn profesionály z oblasti účetnictví a daní.

Budeme rádi, když s námi spojíte svou investiční budoucnost a objevíte svět investic, který nemusí být závislý jen na kapitálových trzích.

Lidé

Představenstvo společnosti

Ing. Robert HLAVA

Ing. Robert HLAVA

zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel

Absolvent VUT Brno, Fakulta stavební, obor Ekonomika a řízení v roce 1993. Praxi ve finančních službách získal na pozicích v ČSOB, a.s., kde pracoval mimo jiné jako ředitel pobočky a ředitel obchodních vztahů v korporátní divizi.
Následně od roku 2002 pracoval v rámci skupiny PPF jako ředitel pobočky České pojišťovny, generální ředitel a předseda představenstva ČP INVEST, investiční společnosti a náměstek generálního ředitele České pojišťovny, a.s. pro retailový prodej.
Zároveň působil v pozicích ve statutárních orgánech – představenstvu Penzijního fondu České pojišťovny a Generali Real Estate Fund CEE, a.s.

Bc. Martin PŠAIDL

Bc. Martin PŠAIDL

zakladatel, člen představenstva a obchodní ředitel

Po absolvování bakalářského studia na Provozně ekonomické fakultě ČZU pracoval na manažerských pozicích v České pojišťovně. V letech 2005 až 2017 působil jako obchodní ředitel v ČP INVEST investiční společnosti (nyní Generali Investment CEE).
V letech 2013 – 2015 byl obchodním ředitelem a místopředsedou představenstva v Penzijní společnosti České pojišťovny

Ing. Kateřina OPLOVÁ

Ing. Kateřina OPLOVÁ

členka představenstva a ředitelka portfolioadministrace

Kateřina vystudovala Univerzitu J. A. Komenského Praha. Dlouhodobě pracovala jako vedoucí útvaru portfolioadministrace a účetnictví investičních fondů a společnosti v ČP INVEST investiční společnost, a.s. (nyní Generali Investment CEE).
Před příchodem do CODYA IS pracovala jako konzultant SAPu v Zátopek Consulting, na zavádění systémů (vedení portfolií, účetnictví, oceňování) pro investiční společnosti a banky v České republice

Ing. Michal SEDLÁK, MBA

Ing. Michal SEDLÁK, MBA

člen představenstva a ředitel portfoliomanagementu

Michal se prakticky celý profesní život pohybuje v oblasti financí. Kariéru začal v Komerční bance. V dalších letech pracoval pro ČSOB a Raiffeisenbank. V rámci bank působil v korporátním segmentu a na pozicích středního a vyššího managementu. Další praxi v oblasti investic získal v ČP INVEST investiční společnost, a.s. (nyní Generali Investment CEE). Michal má ekonomické vzdělání.

Ing. Jan Budík, Ph.D., MBA

Ing. Jan Budík, Ph.D., MBA

člen představenstva a ředitel riskmanagementu

Jan vystudoval na VUT v Brně inženýrský obor Automatizace a kybernetika a doktorský obor Řízení a ekonomika podniku. Od roku 2014 se pohybuje ve finančním sektoru, kdy získal praxi v několika společnostech. Jeho pracovní zaměření je oblast řízení rizik, řízení portfolií a kvantitativní analýza. Současně je externím lektorem na VUT v Brně, kde je garantem předmětu zaměřeného na analýzu finančních trhů.

Aktuality

Tiskové zprávy

1. 5. 2022

Výroční zprávu za rok 2021 fondu EDF Fond SICAV, a.s. naleznete ZDE.

1. 7. 2021

CODYA investiční společnost oznamuje změnu sídla centrály v Brně. Nová adresa je Lidická 48, 602 00 Brno – střed.

29. 12. 2020

CODYA IS oznamuje investorům, že ke dni 1.1. dochází k přejmenování fondu SOLEK SICAV, a.s. na MW Investiční fond SICAV, a.s. a ke změně sídla na Opletalova 1284/37, Nové Město, 110 00 Praha 1.

7. 12. 2020

CODYA investiční společnost si dovoluje oznámit, že provoz klientského servisu a linky bude přerušen v období od 28.12. do 31.12.2020. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné prožití svátečních dní.

1. 11. 2020

CODYA Investiční společnost, a.s. dnes zahájila úpis investičních akcií tříd A a B podfondu AMBEAT II. Realitní podfond fondu kvalifikovaných investorů AMBEAT INVEST SICAV, a.s.

10. 9. 2020

 

Investoři fondu ZDR Investments SICAV, a.s. naleznou pozvánku na náhradní valnou hromadu konanou 25.9.2020 na tomto odkazu.

5. 8. 2020

 

Investoři fondu ZDR Investments SICAV, a.s. naleznou v přiloženém dokumentu informace vztahující se k plánované výplatě zhodnocení ZDR Investments SICAV, a.s.

1. 6. 2020

CODYA investiční společnost přebírá dnešním dnem do správy fond kvalifikovaných investorů Wine Management SICAV, a.s.

25. 5. 2020

 

V průběhu měsíce června se uskuteční valné hromady investičních fondů. Informace byly rozeslány akcionářům na e-mail. Pozvánky a informace jsou zveřejněny na korporátních stránkách fondů TRIKAYA NEMOVITOSTNÍ FOND SICAV, a.s. (fond.trikaya.cz) , VIGO SICAV, a.s. (www.vigoinvestments.com), Fond českých korporátních dluhopisů SICAV, a.s. (www.dluhopisovyfond.cz), AMADEUS SICAV, a.s. (www.amadeusfond.cz), EXIMIA FUND SICAV, a.s. (www.eximiafund.com)

1. 4. 2020

CODYA Investiční společnost, a.s. dnes zahájila úpis investičních akcií třídy A podfondu AMBEAT I. Realitní podfond fondu kvalifikovaných investorů AMBEAT INVEST SICAV, a.s

20. 3. 2020

 

Vážení klienti a partneři, CODYA investiční společnost i v těchto dnech zajišťuje standardní provoz svých služeb včetně provozu informačních linek.

20. 1. 2020

Aktualizovaná znění statutů fondů naleznou investoři v klientském systému po přihlášení heslem v sekci Fondy-statuty

23. 12. 2019

CODYA investiční společnost oznamuje, že u ZDR Investments SICAV a.s., ZDR, podfond Real Estate u tříd A a B dochází k úpravě úplaty. Více informací naleznete zde.

5. 12. 2019

 

CODYA investiční společnost si dovoluje oznámit, že provoz klientského servisu a linky bude přerušen v období
od 24.12.2019 do 1.1.2020.
Provoz bude obnoven 2.1.2020. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné prožití svátečních dní.

1. 10. 2019

CODYA investiční společnost přebírá dnešním dnem do správy fond kvalifikovaných investorů AMADEUS SICAV, a.s.

1. 9. 2019

CODYA Investiční společnost, a.s. dnes zahájila úpis investičních akcií třídy R a třídy D fondu kvalifikovaných investorů SOLEK SICAV, a.s.

1. 5. 2019

CODYA Investiční společnost, a.s. dnes zahájila úpis investičních akcií fondu kvalifikovaných investorů EXIMIA FUND SICAV, a.s.

1. 4. 2019

Investiční společnost CODYA oznamuje, že od dnešního dne jsou aktualizované statuty fondů VIGO SICAV, a.s. a TRIKAYA Nemovitostní fond SICAV, a.s.
Investiční strategie fondů zůstává beze změny. Informace byly zaslány všem investorům a nová znění statutů jsou k dispozici v klientském systému.
S investičními akciemi hlasovací právo na valné hromadě spojeno není, nestanoví-li zákon jinak. . Pozvánky byly všem akcionářům odeslány na e-mail. Pozvánku a více informací naleznete také na korporátních stránkách fondu.

25. 3. 2019

CODYA investiční společnost, a.s. jako statutární ředitel fondu VIGO SICAV, a.s. si dovoluje oznámit, že dne 24. dubna od 13 hodin se uskuteční valná hromada fondu.
S investičními akciemi hlasovací právo na valné hromadě spojeno není, nestanoví-li zákon jinak. . Pozvánky byly všem akcionářům odeslány na e-mail. Pozvánku a více informací naleznete také na korporátních stránkách fondu.

25. 3. 2019

CODYA investiční společnost, a.s. jako statutární ředitel fondu TRIKAYA Nemovitostní fond SICAV, a.s. si dovoluje oznámit, že dne 24. dubna od 11 hodin se uskuteční valná hromada fondu.
S investičními akciemi hlasovací právo na valné hromadě spojeno není, nestanoví-li zákon jinak. Pozvánky byly všem akcionářům odeslány na e-mail. Pozvánku a více informací naleznete také na korporátních stránkách fondu.

1. 3. 2019

Investiční společnost CODYA dnes zahájila prodej podílovych listů otevřeného podílového fondu CODYA Dividendový fond korporátních dluhopisů.
Pro první měsic prodeje je hodnota podilového listu stanovena ve výši 1 Kč.

13. 9. 2018

 

Společnost Trikaya Asset Management a.s., jakožto zakladatel fondu Trikaya nemovitostní fond SICAV, a.s., vystavila veřejný příslib garance

10. 9. 2018

CODYA Investiční společnost, a.s. dnes zahájila úpis investičních akcií fondu kvalifikovaných investorů VIGO SICAV, a.s.

12. 6. 2018

 

CODYA Investiční společnost, a.s. upozorňuje na aktualizaci znění statutu fondu TRIKAYA nemovitostní fond SICAV, a.s. provedenou k dnešnímu dni. Upravené znění statutu naleznete na stránkách fondu.

16. 4. 2018

CODYA Investiční společnost, a.s. dnes zahájila úpis investičních akcií fondu kvalifikovaných investorů TRIKAYA nemovitostní fond SICAV, a.s.

CODYA investiční společnost, a.s.

Sídlo
Poňava 135/50, Lelekovice
PSČ 664 31, Česká republika
Centrála
Lidická 48
Brno, PSČ 602 00
Obchodní rejstřík

Výpis z obchodního rejstříku
Datová schránka: ec23qxw

 

IČ: 06876897
na základě rozhodnutí ČNB čj. 2018/021724/CNB/570, sp. zn. S-Sp-2017/00703/CNB/571 ze dne 9. února 2018, které nabylo právní moci dne 10. února 2018
Základní kapitál

4.500.000 Kč
splaceno 100 %

Zakladatelé

Ing. Robert Hlava - 50%
Bc.  Martin Pšaidl - 50%

Auditor

Ing. Petr Duchek,
číslo oprávnění 1783

Servis pro média

JUDr. Michal Cpin
Tel.: +420 725 577 474
E-mail: cpin@codyainvest.cz

Výroční zprávy

Informační povinnost

Kariéra

Jsme otevřeni nápadům, které nám naši zaměstnanci přináší. Chtete i Vy být součástí našeho týmu?

Pokud Vás zaujala některá z níže nabízených pozic, pak budeme rádi, když nás budete kontaktovat.

mail markova@codyainvest.cz 

Aktuálně otevřené pozice
Compliance specialista
Místo výkonu: Praha
Náplň práce:
- příprava smluvní dokumentace, připomínkování dokumentace investičních fondů
- obchodně právní agenda
- sledování regulace a příprava, implementace a aktualizace interních předpisů
- konzultace a návrhy řešení otázek v oblasti právní
Asistentka na 1/2 úvazku
Místo výkonu: Praha
Náplň práce:
- běžná administrativní agenda
- zajišťuje objednávání a evidenci kancelářských potřeb
- evidence smluv
- udržování chodu kanceláře
- vyřizování veškeré odchozí a příchozí fyzické korespondence
Manažer správy majetku
Místo výkonu: Brno
Náplň práce:
- má zodpovědnost za komunikaci a celkovou obchodní politiku s významnými klienty (zástupci fondů)
- udržuje a rozvíjí dlouhodobé vztahy s významnými klienty
- stará se o portfolio svých klientů
- během své práce připravuje plány a vyjednává obchodní podmínky spolupráce
- připravuje a pravidelně eviduje potřebnou dokumentaci
- vypracovává prezentace, připravuje podklady, zpracovává klientskou část investičních návrhů vedoucí k uzavření obchodního případu
- vytváří strategický plán a dlouhodobé priority pro klienta
- detailně zná potřeby a přání zákazníků, je schopen navrhnout účinná, zlepšující řešení